الهی بمیری داعش!

همه ی جنایت های این مردک را که کنار بگذاریم (که کنار هم نمیشود گذاشت آخر!) این خبر چند روز پیش را که داعش و بروبچه هایش زده اند موزه و آثار باستانی موصل را ترکانده اند حسابی ناراحتم کرد.

نه که فکر کنید من خیلی طرفدار آثار باستانی و حفظ آثار باستانی ام! نه! شما تا دلتان میخواهد بروید روی آثار باستانی یادگاری بنویسید و تاریخ بزنید. اسم من را هم لطفاً بنویسید! اما این یکی را کاری نداشته باشید: (شوخی! وگرنه از بین بردن آثار تاریخی=از بین بردن شناسنامه ی تمدن ها)

این نقش برجسته را خیلی ها میشناسند. شاید نشود گفت هنری ها. اما من از دوره ی هنرستان با این تصویر و تاریخ و توضیحاتش خاطره دارم و تا همین چند روز پیش برای کنکور ارشد دوره اش میکردم.

چه کسی فکر میکرد که این اثر تاریخی*، با این پیشینه ی شکوهمند از تمدن سازنده اش، چنین سرنوشتی داشته باشد؟

به نظر من دیگر هرگز باز سازی این آثار هم نمیتواند جایگزینی باشد برای خرابی های امروزش.

چه بسا، از کسی که سرها میبرد و تن ها میسوزاند و فسادها میکند و به جان ها رحمی ندارد، توقعی نمیتوان داشت برای حفظ اشیاء بی جان!

* گاو بالدار با سر انسان. تمدن آشور. حدود هزارسال قبل از میلاد

/ 19 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نقطه چين

هیچ وقت دو انسان به موقع در برابر هم قرار نمی گیرند... همیشه این یافتن ها یا خیلی دیر است یا خیلی زود!

نور.نیازنگاشته

سلام مطلب عمیقی بود...[لبخند]

شکیبا

کی فکر می کرد سرطانی مثل داعش گریبان گیر مردم بشه!؟ امیدوارم روزی نرسه که به جون حامیاش بیفته.

فائزه

خدا شرشونو کم کنه واقعن که کارشون به چه جاهایی کشیده[قهر]

محمد عارف

بسیار خوشحالم که شما با این دید وسیع، چشمی باز، و سعه صدر به نظارات دیگران پاسخ میدید و به شبهاتی که اکثرا از روی بی اطلاعی هست جواب میدید. واقعا توصیه میکنم دوستان یه کم بیشتر مطالعه کنن خصوصا در مورد مسائل بنیادی سیر مطالعاتی استاد مطهری و در مورد مسائل بین المللی و روز دنیا از سخنرانی های دکتر عباسی در http://www.kolbeh-keramat.ir/attendance.php استفاده کنید تا قدری این ابهمات در ذهنتون به جوابهای محکم و مستدل تبدیل بشه.من احساس میکنم دوتانمون بیشتر تحت تاثیر آقای آقا میری این صحبت هارو مطرح میکنند. دوستان جنبه رحمانی دین برای کسانی که فقط زبان سر بریدن رو متوجه میشن کاربردی نداره! یه لحظه خودتونو به جای خانواده هایی تصور کنید که جان و مال و ناموسشون توسط اینها به غارت رفته یا به خودتون جرات بدید فیلم یکی از وحشیگریهای اینهارو نگاه کنید شاید نظرتون عوض بشه. آرزوی توفیق روز افزون برای مدیر وبلاگ و شما عزیزان دارم.در پناه امام زمان.

behdone

[تایید][تایید][تایید][تایید][تایید][تایید]