تازه ها - دختر ارغوانی

دختر ارغوانی
ورود شما به دختر ارغوانی را خیر مقدم عرض می نماییم.
به دلیل بروز بودن سایت لطفا از سایر صفحات وب هم دیدن نمایید.

تبلیغات هزینه نیست بلکه زمینه سازی برای معرفی وب خود به دیگران و درآمد زایی برای شماست .

نويسندگان
علیرضا
تبلیغات


میگویند بهار فصل نو شدن است. فصل تازه شدن؛

عید که می آید، همه از تازگی و آمدن نشانه های خوب حرف میزنند. و هر فصلی که آمد و رفت، ما کهنه تر شدیم...

اما این سال جدید، عجیب حال و هوایی دارد... من حتی در کودکی هم در تب و تاب لباس نو نبودم، اما دست کم امسال من هم خانه تکانی کرده ام.

یک چیز هست که نسبت به سال جدید در من حس خوبی متولد میکند و آن هم رنگ امسال است! شاید امسال سالِ من باشد که حتی رنگش هم، رنگ من است! از خانواده ی رنگ هایی که من دوستشان دارم و برای اینکه ارادتم را نسبت به آنها نشان بدهم، یک شال به همان رنگ خریده ام که سر کنم و همرنگِ خودم باشم!

امسال اگر دختر ارغوانی را دیدید که از کنارتان گذشت و یک شال بنفشِ ارکیده ای به سر داشت، یقین کنید که نخواسته همرنگِ جماعت باشد، فقط خواسته کمی به خودش نزدیک تر شود!

سالهای زیادی است که از آمدن و رفتن عیدها پشت سر هم میگذرد و من همچون سالهای گذشته، شوق خاصی _دست کم به اندازه ی باقیِ مردم خوبمان_ ندارم.

چند هفته ای بود که دائم به نوروز فکر کردم و تصمیم گرفتم عید امسال را متفاوت کنم!

نمیدانم این چه شور خاصی است که وقتی اراده میکنی، سراسر وجودت را میگیرد و حال و هوایت را عوض میکند... حالا بماند که یکی دو روز است تصمیمم عوض شده و با خودم میگویم "که چی؟!" اما از همین کنکاش و دو دو تا چهار تا کردن ها با خودم، یک درسی گرفتم و فهمیدم که کلاً تحول و خوبی و بدیِ حال و هوا دست خود آدم است! هر حال خوب یا بدی، بسته به اراده ی خودمان در ما حلول میکند و تنها آرزویم در سال جدید، حوّل حالنا است.

روز اول، روز سر زدن به آقاجان و مادرجان است. هنوز هم آقاجان به قوتِ گذشته به همه ی نوه ها عیدی میدهد، و من معتقدم دیگر بزرگ شده ایم برای عیدی گرفتن. آخر عید تا وقتی عید است که کودک باشی و عید بودنش را باورکنی. بزرگ تر که میشویم، عید بالماسکه ای است برای تظاهر به انجام یک سری رسم و رسومات که باید صورت بگیرد! (چقدر خوب میشود که در این مورد با من مخالف باشید. مخالفت شما در این جا، نشان از چیزهای خوب دارد)

اما حقیقتاً بهار را، جدای از نوروز بودنش، عاشقانه دوست دارم و عاشق آن لحظه ای هستم که از زیر درختی با شکوفه های بهاری سفید و صورتی گذر کنم و تمام عطرِ تازگی اش در زمینه ی جانم بنشیند و من را چون خودش تازه ی تازه ی تازه کند.

دوستان خوبِ من که صبورانه میخوانیدم، سال نو با تمام تازگی اش مبارکتان باشد. و برای شما که دوستتان دارم حوّل حالنایی دیگر آرزو میکنم...

این بود آخرین پستِ زمستانی و آخرین پست سال یکهزار و سیصد و نود و دو از دختر ارغوانی

لحظه هایتان سرشار عشق و اشتیاق و شادمانی

[ ٢٧ اسفند ۱۳٩٢ ] [ ۳:٠۳ ‎ب.ظ ] [ دختر ارغوانی ]
پيوندهای روزانه
امکانات وب