قهوه های آقای قد بلند! - دختر ارغوانی

دختر ارغوانی
ورود شما به دختر ارغوانی را خیر مقدم عرض می نماییم.
به دلیل بروز بودن سایت لطفا از سایر صفحات وب هم دیدن نمایید.

تبلیغات هزینه نیست بلکه زمینه سازی برای معرفی وب خود به دیگران و درآمد زایی برای شماست .

نويسندگان
علیرضا
تبلیغات


چند روزی میشه که کار جدیدم رو شروع کردم. کار جالبیه. مربوط میشه به برند مارکتینگ و این جور چیزها! جالب تر اونه که خودم هنوز دقیقا نمیدونم کارم چیه! اما خب، بالاخره کم کم همه چیز میاد تو مُشتم.

مدیر شرکت، آقای قد بلنده! مردی که در نگاه اول منو یاد سایه ی بابا لنگ دراز مینداخت! (چون سایه ی جان اسمیت از خودش خیلی بلند تر بود) اما خب... بین بابالنگ دراز و آقای قد بلند فرق هایی وجود داره.

آقای قد بلند مهربونه و بسیار خوش فکر در امر تجارت. در این چند روزی که میشناسمش از انگیزه ی مضاعفش برای درآمد زایی بیشتر (و همچنان بیشتر و بیشتر) خیلی خوشم اومده.

آقای قد بلند جالبه! چرا؟ چون برای کارمندهاش قهوه درست میکنه، وقتی مهمون میاد چای میاره و با محبت به کسی که مسئول این کاره میگه که لازم نیست همیشه زحمت بکشه. خودش ظرف مایع دستشویی رو پر میکنه، از همه عجیب تر... آشغالهارو که بدی به دستش، خیلی معصومانه و بدون حرف ازت میگیره و 3طبقه رو میبره پایین و بدون توجه به اطرافیان اونا رو تو زباله دان میندازه!

حتی یک بار کف آشپزخونه رو هم تمیز کرده (با اینکه آقای قد بلند خیلی شلخته اس!)

آقای قد بلند قول داده با پیشرفت کار، حقوق کارمندها رو افزایش بده و شاید از طرف شرکت اونها رو به یک سفر تفریحی ببره!

آقای قد بلند الگوی مناسبیه. چون با داشتن سهام در چند رستوران ترکیه ایِ معروف و داشتن چند سایت درآمدزا و تلاش برای انجام کارهای بیشتر (اما راحت) بسیار خاکیه.

به همه محبت میکنه، با وجود مشغله به پسرش در درسها کمک میکنه، دانسته به آدمهای سودجو، سود میده (چون میدونه که داره چیکار میکنه)، به خانم میانسالِ نظافت چی بها میده و محبت میکنه و اعتقاد داره حقوق پایه ی وزارت کار و ساعتهای کاری با هم تناسب و هماهنگی ندارن. چند وکیل بدقلق داره که حتی با اونها هم با انعطاف رفتار میکنه (با اینکه میتونه خیلی خشن تر از این حرف ها باشه!) و من به چشم دیدم که جادوی محبتش همیشه کارش رو راه میندازه. به شدت سرماییه اما نمیدونم چرا نمیخواد بروز بده! خیلی از بزرگان تجارت باهاش نشست و برخاست دارن، و از همه مهمتر، آقای قد بلند فارغ التحصیل دانشگاه شریفه... (و این موضوعی نیست که حتی یک بار به روی خودش آورده باشه)

آقای قد بلند مرد میانسالیه که احتمالا خیلی از آدمها دلتنگش میشن.

اینها رو گفتم به یک دلیل... به دلیل وجود دماغ فیل در اجتماع! که روز به روز هم داره بزرگتر میشه! و در این میون، آقای قد بلند یک استثنائه!

روز اول که برای مصاحبه رفته بودم، وقتی از خودم تعریف میکردم، چندین بار به دو رقمی بودن رتبه ی کنکورم و دانشگاهم اشاره کردم... چند نفر رو میشناسم که بیشتر از من به تحصیلات و دانشگاهشون میبالن. و به خاطر درسی که خوندن همه رو زیر دست خودشون میبینن. حتی به خودشون اجازه میدن به دوستان، به فامیل، و به همه ی آدمها توهین یا بی احترامی کنن. به خاطر درسی که فقط و فقط برای خودشون خوندن.

خیلی هارو میشناسم به خاطر داشته های مادیشون به همه به چشم زیر دست خودشون نگاه میکنن. گاهی رفتارهاشون با پایین دست ها، بسیار تلخ و خشکه...

گاهی نفس کشیدن میون آدمها سخت میشه. چند روز پیش توی مترو داشتم به دیگران نگاه میکردم. به آدمها. آدمهای عروسکی. توی مترو همه ی آدمها انگار که از دماغ فیل افتاده اند!!!

اصلا چه اتفاقی افتاده که دماغ فیل جامعه انقدر بزرگ شده؟! چرا آدمها ارزشهای انسانی همدیگه رو نادیده میگیرن؟ چرا همدیگه رو نمیبینن؟ چرا از هم دور میشن؟ بدی میکنن؟ اونم آگاهانه.

دنیای بدون بدی، بدون شک دنیای زیباتریه و آسمونش آبی تر...

روزهایی بود که به دنیا از زاویه ی دیگه ای نگاه میکردم. از دریچه ی نگاه بچگی هام. حالا قدری قد کشیده ام و احساس میکنم نگاهم خاکستری شده... بدیها چقدر پررنگ، سیاه و سفیدند...

داشتم از آدم بزرگ ها نا امید میشدم که آقای قد بلند با تابلوی بزرگ "ایست" به روحم هشدار داد که تند نرو! هنوز هم پیدا میشوند آدمهایی که تمام و کمالند در ثروت و تحصیل اما خاکی ترند از تو...

دختر ارغوانی، اگر روز مصاحبه را به یاد داشته باشی، همیشه "ساده بودن و خاکی بودن" ملکه ی ذهنت خواهد شد.

آقای قد بلند اگر هیچ چیز هم نداشته باشد، "اخلاق و انسانیت" بزرگترین گنجینه ی اوست.

کاش فردا آقای قدبلند باز هم برای ما قهوه درست کند لبخند

[ ٢۳ آذر ۱۳٩٢ ] [ ۳:۱٧ ‎ق.ظ ] [ دختر ارغوانی ]
پيوندهای روزانه
امکانات وب