من چادرم را، با روسریِ آبی دوست دارم - دختر ارغوانی

دختر ارغوانی
ورود شما به دختر ارغوانی را خیر مقدم عرض می نماییم.
به دلیل بروز بودن سایت لطفا از سایر صفحات وب هم دیدن نمایید.

تبلیغات هزینه نیست بلکه زمینه سازی برای معرفی وب خود به دیگران و درآمد زایی برای شماست .

نويسندگان
علیرضا
تبلیغات


ارغوانی کنار فعالیت های دیگرش، شغلی موقت هم دارد، که در اصل میشود گفت همکاری با یک نهاد خاص است و شاید سالی سه، چهار بار جلسه ای بگذارند و سالی یک بار (و شاید هم نه) برای انجام کار مربوطه به ما نیاز باشد. من نفس کارم را قبول دارم، اما...

و همیشه داستان از همین امّا و اگرها شروع میشود...

راستش چند هفته پیش برای برگزاری جلسه ی فصلی مان به مسجد مادری رفتم که جلسات آنجا برگزار میشود.

قبل از ورود کارت هایمان را چک میکنند. نزدیک در ازدحامی است برای خودش! نوبت به من میرسد... آقای مأمور یک نگاهی به من می اندازد و دوباره با نگاهی عجیب (که انگار کمی غضب چاشنی اش دارد) ور اندازم میکند! کارت هایمان بارکد دارد و با زدن نور دستگاه بارکدخوان، همه ی مشخصات روی مانیتور بالا می آید (آدم احساس روبات بودن پیدا میکند!)... دستم را دراز میکنم که کارت را پس بگیرم. اما آقای مأمورِ معذور، میگوید: بیا این طرف! و به نیم متریِ صف اشاره میکند.

فکرش را بکن! همه دارند تند و تند با دستگاه بارکدخوان چک میشوند و به داخل سالن میروند، اما تو را نگه داشته اند و هی پچ پچ میکنند و سه چهار باری بارکد ات را چک کرده اند و تو هر بار میبینی که مشخصات و عکست واضح و صحیح روی مانیتور پیداست!

در آن شلوغی، نگاه ها دیدنی بود! (خب فکرش را بکنید، بینِ این همه آدم انگار که یک تخلفی از تو سر زده و یک موردی داری! انگار کاری کرده ای که متخلفی)

بعد آقای مأمور با اکراه کارتم را به دستم داد و با نگاهی پر از تأسف (!) و شاید هم بهتر است بگویم سرشار تحقیر، مرا نگریست و اجازه ی ورود داد!...

میدانید چرا من با بقیه فرق داشتم؟؟؟ به خاطر روسریِ آبی ام، و عطرِ باربری ویکندی که با بوی گرمش گاهی سرم را درد می آورَد، اما بوی اعظم را میدهد و روزهایی که کنارم نبود، عطرش را میزدم که حسش کنم.

خیلی توی فکر رفتم... میخواستم برگردم، اما نشد...

تنها زیر لب گفتم: من مسلمانم، و عاشقانه دینم را قبول دارم. دینِ شما هر چه هست، تف به دینتان!...

من چادر سیاهم را، با روسریِ آبی دوست تر میدارم.

[ ٧ بهمن ۱۳٩٢ ] [ ٩:٠۸ ‎ب.ظ ] [ دختر ارغوانی ]
پيوندهای روزانه
امکانات وب