ساده، از امید - دختر ارغوانی

دختر ارغوانی
ورود شما به دختر ارغوانی را خیر مقدم عرض می نماییم.
به دلیل بروز بودن سایت لطفا از سایر صفحات وب هم دیدن نمایید.

تبلیغات هزینه نیست بلکه زمینه سازی برای معرفی وب خود به دیگران و درآمد زایی برای شماست .

نويسندگان
علیرضا
تبلیغات


من همیشه امید دارم. با اینکه میدانم به چیزی امید بسته ام که شاید هرگز اتفاق نیفتد، اما باز هم امیدوارم...

میدانید؟... برای خدا که کاری ندارد. شاید یک روزی رسید که قرار شد برای من هم معجزه کند... نه فقط برای من... برای همه ی ما. بالاخره یک روزی نوبتِ هر کداممان خواهد رسید.

گاهی با خودم میگویم ارغوانی، عادت کن! شاید لازم است دست از انتظار برداری. اما باز آن امیدِ مهربان می آید و مینشیند کنج دلم... همان امیدی که در دل آرامش تسکین دهنده اش، اضطرابی سرد و نامرئی پنهان شده! اضطرابی که از تفکرِ پیش پیش و زودهنگامِ "نشدن" سرچشمه میگیرد...

شاید عجیب به نظر بیاید که آرامش، در دلش اضطراب داشته باشد! اما خب... گاهی چیزهای عجیبی پیش می آید، که با منطق آدمیزاد مغایر است.

گاهی حس میکنم دارم خودم را گول میزنم و این جور وقت هاست که نسبت به خودم احساس بدی دارم! آخر همیشه دلم میخواهد با خودم رو راست باشم...

اما با این وجود همچنان امید دارم... اصلاََ ذاتاََ امیدواری را دوست دارم.

خودتان را بگذارید جای من؛ امیدواری و دلخوش بودن به یک روزنه ی نور، هرچند کم سو و کوچک، بهتر نیست از دل بستن به تمامِ تاریکی؟

اگر امیدم را از دست بدهم _هرچند امیدی پا در هوا و کم جان_ همه چیز فرو میریزد. "من" فرو میریزد. زندگی فرو میریزد... امید که برود رکود می آید و شاید افسردگی. اصلاََ تواَمان همراه میشوند این دو و من تر جیح میدهم به همان نقطه ی نور خیره بمانم، حتی با چشمی کور! تا اینکه امروزم را قربانی تباهیِ خیال فردا کنم.

امروز هم میگذرد و من ایمان دارم که هیچ غیرممکنی غیرممکن نیست و به خودم شک میکنم، که شاید زیادی عجول باشم!... آخر حتماََ شما هم میدانید، "پروردگار هرگز دیر نمیکند"

در همین افکار میرفتم و به آسمان خیره بودم، که چشمم به گنجشک های روی سیم های خاردارِ دیوار بلندی نزدیکِ خانه ی مادربزرگ افتاد؛

لحظه ای به فکر فرو رفتم... حتی روی سیم های خاردار هم، زندگی جریان دارد...

پ.ن: من همچنان در خیابان لبخند به لب دارم! اشکالی ندارد، بگذار مردم بیندیشند که دیوانه ام!

[ ٢٧ دی ۱۳٩٢ ] [ ٥:٥٠ ‎ب.ظ ] [ دختر ارغوانی ]
پيوندهای روزانه
امکانات وب